دیدنی های اطراف کوسکو ، پرو

 دیدنی های اطراف کوسکو ، پرو

کوسکو

یکی از مهمترین دیدنی های اطراف کوسکو: کوه رنگین کمان

کوه وینیکونکا یا رنگین کمان در نزدیکی شهر کوسکو در ارتفاع ٥٢٠٠ متر از سطح دریا قرار داره! اولش خوشحال و سرحال شروع به کوهنوردی کردیم اما هرچی بالاتر میرفتیم همه حالشون بدتر میشد و نفس کشیدن سخت میشد و سه ساعت با سرگیجه و حال تهوع در حالی که آبنبات کوکائین هی میخوردم و برگ کوک میجویدم بالاخره به بالا رسیدمممم! سخت ترین کوهنوردی که تا بحال انجام دادم! متاسفانه رنگ ها توی تصویر به زیبایی که من دیدم نیستن..

حوضچه های تبخیر نمک مرس

حوضچه های تبخیر نمک مرس

این حوضچه های تبخیر نمک از زمان اینکاها وجود داشتن و ازشون استفاده میکردن و هنوزم میکنن! باورم نمیشه چقدر کره ی زمینمون زیباست! اما ما اینو یادمون میره وقتی تو ترافیک تهران سه چهار ساعت اسیر میشیم و تو دود نفس میکشیم! اینروزا صبح تا شب از طبیعت های بینظیری که میبینم حیران میشم! و فقط شکر میکنم! و قدر کره ی زمسنو بیشتر میدونم! نا خود آگاه وقتی بسشتر وقتمونو تو طبیعت میگذرونیم به آدم های خوشحال تر، با انرژی تر و سالم تری تبدیل میشیم..”یکی از جاهایی که قبل ماچو پیچو باید دید”

یکی دیگه از مهمنرین دیدنی های اطراف کوسکو: دریاچه هومانتای

دریاچه بی نظیر هومانتای

من متاسفانه فرصت دیدن این دریاچه رو نداشتم اما همونطور که در عکس ها میبینین بی نظیره. کوهنوردی بسیار سختی داره که به مقصدش صد در صد می ارزه. اگه یه وقت راهتون به کوسکو خورد دیدن این دریاچه رو از دست ندین.

Moray: مری، از بناهای عجیب اینکاها

بنای مری که نزدیک به دریاچه های تبخیر نمک مرس هست و معمولا با یک تور هر دو مکان رو در یک روز میبینید.

میگن هنوز دلیل اینکه چرا اینکاها این بنا رو ساختن معلوم نشده. اما تصور اینکه سالها قبل وسط کوه ها همچین بنایی ساخته شده غیر قابل باوره. اگه پیاده به اونجا برسین (حدود ۵۰ کیلومتر از کوسکو فاصله داره) متوجه منظورم میشین. در ارتفاع ۳۵۰۰ متری ساخته شده و درجه ی هوا با توجه به تابش خورشید از بالا تا داخل بنا حدود ۱۵ درجه متفاوته!!

ممنونم که با من سفر می کنید. برای خواندن  «  پیدا کردن اولین کار آنلاین »  کلیک کنید.

ملیکا بکائی

سلام، من ملیکا هستم. متولد تهران، ایران. بیست و دو سالمه و بیش از دو ساله در قاره ی آمریکا و کشور های مختلف آمریکای لاتین در حال سفر و کار داوطلبانه هستم. اینجا از سفر تنهایی، سختی ها، لذتها، ویزاها، هزینه ها، کار در سفر، کار داوطلبانه و مهارتهایی که یادمیگیرم براتون مینویسم.

پست‌های مشابه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *